Vels deklasirao Izrael za prvo mjesto grupe B, Vatreni se poigrali s Norveškom

Vels je večeras na gostovanju savladao Izrael sa ubjedljivih 0:3, te napravio veliki korak ka plasmanu na Evropsko prvenstvo 2016.

Vels je poveo u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, strijalc je bio Ramsey.

Na početku drugog poluvremena u 49. i 51. minuti Tibi je zaradio dva žuta, odnosno crveni karton, a Bale je pogodio fenomenalno iz slobodnjaka u 50.

Fudbaler Real Madrida je do kraja meča postigao još jedna gol, tačnije u 77. minuti.

Ovom pobjedom Vels je izbio na prvo mjesto grupe B sa 11 bodova, drugi je Izrael sa 9, Cipar treći sa 6, četvrta je Belgija sa 5, dok je BiH na petom mjestu sa 2 boda i Andora na posljednjem bez osvojenih bodova.

Hrvatska je večeras deklasirala norvešku sa 5:1. Golove za Vatrene postigli su Brozović (30. minut), Perišić (54), Olić (66) Schildefend (87) i Pranjić (90+4), dok je strijelac jedinog gola za Norvešku bio Tetty (81).